W ostatnią sobotę wakacji rozegraliśmy tegoroczny turniej amerykański – klubowe US Open. Pogoda była tego dnia nieco kapryśna – rano deszcz dość obficie zmoczył korty, lecz nie zraziło to 36 osób do pojawienia się na obiekcie przy alei Sportowej 1 w Parku Śląskim. Z godziny na godzinę wszakże słońce operowało coraz mocniej i warunki do gry wyraźnie się poprawiały. Po prostu po południu wróciło lato.

Jak zawsze, zawodnicy pokazali dużą ochotę do gry i fantastyczne, pozytywne nastawienie. Rywalizacja była bardzo wyrównana – ponad połowa wszystkich meczów rozstrzygnęła się dopiero w super tie-breakach, a żaden z graczy nie ukończył turnieju bez straty seta.

W grupie A pierwsze miejsce zajął Marcin zdobywszy 11 punktów. Drugi był Andrzej z 9 punktami, zaś trzecim miejscem podzielili się Krzysztof i Ewa S. W grupie B o punkty było jeszcze trudniej – pierwsze miejsceex aequo zajęli Sonia i Piotr, którzy w czterech meczach zgromadzili po 9 punktów. Podium w tej grupie uzupełnił Bartek, który ukończył turniejowe zmagania z 8 punktami.

TKS Budowlani pragnie przekazać serdeczne podziękowania Sport Parkowi Budowlani za współpracę w zakresie organizacyjnym. Dziękujemy także zawodnikom za liczne przybycie i wzorową sportową postawę. Zdjęcia z na w galerii. Na kolejny tematyczny turniej deblowy zapraszamy już 22 września. Motywem turnieju będą niezapomniane lata 70. i 80. w światowej muzyce i kulturze. Będzie to zarazem zakończenie ligi letniej 2018 Sport Parku Budowlani. Serdecznie zachęcamy do udziału.