W sobotę zakończyliśmy tegoroczny sezon letni na kortach przy al. Sportowej 1 w Parku Śląskim jeszcze jednym klubowym turniejem deblowym. I pomimo, że był to ostatni turniej w sezonie – a być może, że właśnie dlatego – wzięły w nim udział aż 52 osoby, co stanowi tegoroczny rekord frekwencji. Sezon kończymy zatem z przytupem.

Tym razem pogoda postanowiła stanąć na wysokości zadania i, choć dało się odczuć, że to już nie lato, lecz zadomawiająca się powoli w naszych stronach jesień, to aż do zmroku można było komfortowo rozgrywać mecze na kortach zewnętrznych, co w tym sezonie bynajmniej nie było gwarantem, eufemistycznie rzecz ujmując. Mieliśmy więc pożegnanie lata ze stemplem jesieni, ale mimo wszystko to lato pozostało na pierwszym planie.

Cóż by nam wszak przyszło ze świetnej pogody, gdyby w równie znakomitej formie nie byli uczestnicy turnieju – a odnotować należy, że na końcówkę sezonu przygotowali oni dyspozycję naprawdę wyśmienitą. Zazwyczaj nagród indywidualnych nie przyznajemy, jednakże dla jednego z zawodników zakończony w miniony weekend sezon był tak fantastyczny, iż nie sposób o tym nie wspomnieć. Chodzi oczywiście o Diego Wacka Szwarcmana, który intensywnością, przygotowaniem fizycznym, ciągłym progresem, a przede wszystkim imponującymi wynikami wyróżniał się przez całe lato i bezsprzecznie zasłużył na miano zawodnika sezonu 2019. Brawo, Diego. Do tego w sobotnim finałowym turnieju zajął pierwsze miejsce w grupie A, ex aequo z Janem. Podium uzupełnił Bartek, któremu zresztą moglibyśmy przyznać nagrodę młodego zawodnika sezonu. Z kolei w grupie B pierwszym miejscem podzielili się Ela i Sławek, a miejsce trzecie przypadło w udziale Dominice i jej synowi Jankowi.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim graczom bardzo serdecznie dziękujemy za udział w sobotnim turnieju i za cały sezon. Zachęcamy do przeglądnięcia zdjęć. TKS Budowlani przekazuje także podziękowania Sport Parkowi Budowlani za kolejny wspólnie zorganizowany turniej. A ponieważ koniec sezonu letniego to zarazem początek halowego, to już teraz zapraszamy na pierwszy jesienny deblowy turniej tematyczny – Halloween, który odbędzie się pod koniec października. Zachęcamy do udziału, życząc przy tym wszystkim płynnego przejścia z gry na kortach zewnętrznych do rywalizacji w hali.