Kiedy niespełna rok temu przygotowywaliśmy się do powrotu do deblowej rywalizacji po czteromiesięcznej – bardzo długiej, jak się wtedy wydawało – pandemicznej przerwie, nie sposób było przewidzieć, czy, a jeśli tak, to na jak długo, ponownie miałoby przyjść nam rozstać się z naszymi turniejowymi spotkaniami. Jak zaś było w rzeczywistości – widzieliśmy, i nie chcemy do tego wracać. Ubiegłoroczny wiosenny powrót do szeroko rozumianej normalności okazał się opłakany w skutkach. Jak będzie w tym roku przewidzieć nie sposób, tym niemniej – jakkolwiek trudno pozbyć się odczucia niezbyt przyjemnego déjà vu – to jednak są istotne różnice między tamtym stanem, a obecnym, i ten obecny wypada w tym pobieżnym porównaniu zdecydowanie pozytywnie. Czas więc na ponowne otwarcie, nowe rozdanie, inny mecz… i wreszcie: kolejny turniej. Rzecz jasna, wszystko z zachowaniem reżimu sanitarnego, a przede wszystkim – zdrowego rozsądku.

***

Pierwszym tematycznym turniejem deblowym sezonu 2021 będzie siódma edycja French Open w formacie debli ze zmiennym partnerem, na którą z ogromną przyjemnością zapraszają TKS Budowlani oraz Sport Park Budowlani. Tegoroczny klubowy Roland Garros odbędzie się w sobotę, 29 maja, na kortach przy al. Sportowej 1 w Parku Śląskim.

Weryfikacja zawodników prowadzona będzie od godziny 12.30. Początek gier o 13.00. Rozegrane zostaną cztery rundy, a przed każdą z nich przeprowadzone będzie losowanie partnerów i przeciwników. Dla chętnych przewidywane są także rundy dodatkowe.

Do turnieju zgłaszać się można przez profil TKS Budowlani na Facebooku, telefonicznie – pod numerem 792 323 713, poprzez e-mail (tksbudowlani1@gmail.com) albo za pośrednictwem Sport Parku Budowlani (tel. 734 104 599, e-mail: recepcja@sportparkbudowlani.pl). Od poniedziałku, 24 maja, otwarta będzie również lista zgłoszeń w serwisie ATŚ. Zachęcamy wszystkich do udziału.