Choć w tym roku początek jesieni astronomicznej wypadał w niedzielę, 23 września (a więc dokładnie pierwszego dnia tej kalendarzowej), to już dzień wcześniej, podczas turnieju deblowego o motywie lat 70. i 80., mocno dała nam się we znaki jeszcze inna jesień – termiczna – przyniósłszy ze sobą chłód, wiatr i deszcz. Ten ostatni, choć ustał na kilka godzin przed rozpoczęciem sobotnich gier, zdążył na tyle skutecznie zalać połowę kortów zewnętrznych, że musiały one zostać wyłączone z użycia. Niską temperaturę próbowało łagodzić nieco słońce, któremu około południa udało się w końcu przebić przez chmury, lecz warunki do gry pozostawały trudne.

W tym kontekście bardzo imponująca była frekwencja podczas sobotniego turnieju – zagrały w nim 43 osoby. Podkreślić należy profesjonalne podejście zawodników do udziału w zawodach, świetne przygotowanie oraz sportową postawę. Jak zawsze zresztą, wykazali się ambicją i nieustępliwością, a pomimo niesprzyjających warunków rozegrali turniej na wysokim poziomie intensywności. Wspaniała była również oprawa muzyczna – wśród utworów z lat 70. i 80. Każdy mógł usłyszeć swoje ulubione kawałki.

Szczególne gratulacje należą się Olkowi, który wygrał rozgrywki w grupie A, zdobywszy 10 punktów. Drugie miejsce z 9 punktami zajęła Agata, trzeci zaś był Krzysztof. Agata i Krzysztof mieli jeszcze dodatkowy powód do zadowolenia w postaci miejsc na podium w swoich grupach w końcowej klasyfikacji letniej ligi Sport Parku Budowlani. Agata zwyciężyła w grupie kobiecej, a Krzysztof zajął drugie miejsce w grupie mistrzowskiej. Serdecznie gratulujemy. Z kolei w grupie B sobotniego turnieju deblowego nie miał sobie równych Artur, który zgarnął komplet 12 punktów. Drugie miejsce zajął Jur, a miejsce trzecie przypadło w udziale Oli i Bartkowi.

TKS Budowlani przekazuje wyrazy podziękowania Sport Parkowi Budowlani za współpracę w organizacji turnieju. Zdjęcia zobaczyć można w galerii. Wszystkim uczestnikom raz jeszcze gratulujemy i dziękujemy za udział. Na kolejny tematyczny turniej deblowy zapraszamy pod koniec października.