Rozegrany w sobotę na parkowych kortach turniej deblowy był hawajski nie tylko z nazwy. Iście hawajska była przede wszystkim pogoda – od samego rana było nie tylko gorąco, ale także wilgotno – co przywodziło na myśl właśnie aurę oceanicznej wyspy strefy międzyzwrotnikowej. Do pełnego wrażenia hawajskiej plaży brakowało jedynie bryzy (i oceanu, ale był przecież basen – przyp. red.).

Podobnie wysoka jak temperatura była tego dnia turniejowa frekwencja. W obu grupach zagrało łącznie 39 osób. Pomimo tak trudnych warunków do gry, nikt nie odpuszczał. Przeciwnie, od samego początku mecze były nadzwyczaj wręcz wyrównane. A także długie – żaden jednak tak, jak rywalizacja Jacka i Ewy z Bartkiem i Kryspinem, która trwała dobre dwie godziny, zaś tie-break w pierwszym secie zakończył się wynikiem 14:12.

Wysoki i wyrównany poziom zawodników odzwierciedlił się w końcowej klasyfikacji turnieju. W grupie A zwyciężył z 11 punktami Radek, a drugim miejscem podzielili się Maciej i Agata, którzy zgromadzili po 10 punktów. Z kolei najlepsza w grupie B okazała się Monika, która, podobnie jak Radek, zakończyła turniejowe zmagania z 11 punktami. Tuż za nią uplasowali się Ela z 10 punktami oraz Bogdan (9 punktów). Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za liczny udział i ambitną, sportową walkę. Zdjęcia przeglądnąć można w galerii.

TKS Budowlani przekazuje również podziękowania Sport Parkowi Budowlani za współpracę w zakresie organizacyjnym. W sierpniu czeka nas przerwa od klubowych turniejów deblowych, ale na szczęście nie będzie ona zbyt długa. Kolejny turniej – US Open – odbędzie się 1 września. Tymczasem, życząc wszystkim wspaniałej drugiej części wakacji, mówimy: do zobaczenia w Nowym Jorku.