Podczas tegorocznego andrzejkowego turnieju działo się naprawdę sporo. Czas mijał w zasadzie niepostrzeżenie. Można było odnieść wrażenie, że ledwie turniej się rozpoczął, a już na zewnątrz zrobiło się ciemno. Wraz z zapadającym zmrokiem akcenty zaczęły przesuwać się w stronę aspektów pozasportowych. I nic w tym dziwnego, w końcu były to Andrzejki.

Ale najpierw słowo o rywalizacji sportowej, która – w szczególności w pierwszej części turnieju – była niezwykle zacięta. Do tego stopnia, że w dwóch pierwszych runach dwie trzecie meczów rozstrzygnęły się dopiero w super tie-breakach. Imponująca była także frekwencja – zagrało 30 osób. W grupie A najlepszy okazał się Krzysztof, który zdobył 9 punktów. Z kolei drugim miejscem podzieliło się aż troje zawodników: Dominika, Bartek i Jacek; zgromadzili oni po 8 punktów. Rozgrywki w grupie B wygrał, zdobywszy 9 punktów, Michał. Drugie miejsce zajęli ex aequo Janek i Ludmiła, zebrawszy po 8 punktów. Laureatom serdecznie gratulujemy, szczególnie zaś Michałowi, dla którego był to pierwszy występ w klubowym turnieju tematycznym.

Wróćmy zatem do wspomnianych wydarzeń pozasportowych, których w sobotę było wyjątkowo dużo – tak dużo, że można by nimi obdzielić kilka innych turniejów. Zaczęło się od bardzo ciekawej degustacji wina – polskiego, z winnicy pod Sandomierzem. Można było skosztować pięciu rodzajów produkowanego tam trunku i wszystkie charakteryzowały się wysoką jakością. Degustacja trwała przez resztę wieczoru, a tymczasem na pierwszym planie pojawiały się kolejne atrakcje. Pierwszą z nich było losowanie wśród uczestników turnieju i pozostałych gości zaproszeń do Teatru Śląskiego na spektakl Wujek.81. Czarna ballada. Chcielibyśmy w tym miejscu przekazać podziękowania Mirkowi, który owe zaproszenia zapewnił. Po losowaniu przyszedł czas na andrzejkowe wróżby. Nietrudno się domyślić, że najbardziej efektowne było lanie woskiem; ono również wywołało najwięcej emocji wśród uczestników zabawy. Później zaś rozkręciła się już andrzejkowa impreza.

TKS Budowlani pragnie bardzo podziękować wszystkim za udział w klubowych Andrzejkach. Dziękujemy również Sport Parkowi Budowani za współpracę w organizacji turnieju. Zabawa była przednia. Zdjęcia przeglądnąć można w galerii. A już za niespełna tydzień będzie okazja do kolejnego spotkania – przed nami bowiem tradycyjny turniej mikołajkowo-świąteczny, na który serdecznie zapraszamy.