Z powodów niezależnych od TKS Budowlani konieczne okazało się przesunięcie rozpoczęcia turnieju mikołajkowego (który odbędzie się w sobotę, 8 grudnia) na godzinę 14.00. W związku z tym weryfikacja zawodników również rozpocznie się o godzinę później, niż było to pierwotnie planowane, tj. o 13.30.

Za tę zmianę bardzo przepraszamy.

TKS Budowlani wraz ze Sport Parkiem Budowlani pragnie uroczyście zaprosić na klubowy turniej mikołajkowy. Będzie to ostatni w 2018 roku turniej deblowy ze zmiennym partnerem. Odbędzie się on w sobotę, 8 grudnia, w ośrodku tenisowym przy al. Sportowej 1 w Parku Śląskim.

Weryfikacja zawodników prowadzona będzie od 13.30. Początek gier przesunięto na 14.00. Rozegrane zostaną cztery podstawowe rundy w systemie szwajcarskim – przed każdą rundą nastąpi losowanie partnerów i przeciwników. Chętni będą mogli wziąć także udział w rundach dodatkowych.

W ramach przedświątecznego turnieju odbędzie się także tradycyjna mikołajkowa zabawa prezentowa, do udziału w której bardzo zachęcamy zarówno osoby grające w turnieju, jak i wszystkich gości. (więcej…)

W minioną sobotę rozegraliśmy tegoroczny halloweenowy turniej deblowy. Była to piąta już edycja tego jesiennego turnieju. Atmosfera była wyjątkowo luźna i przyjemna, co sprzyjało dobrej grze i wyrównanym meczom. Jak zawsze, gościom towarzyszyło całe spektrum świetnej muzyki, począwszy od utworów nawiązujących do motywu turnieju, poprzez nowe wydania ciekawych wykonawców, aż po niezawodne lata 70. i 80. Nastrój Nocy Duchów podkreślała efektownie przystrojona recepcja i kawiarnia.

Nie było niespodzianki jeśli chodzi o wyniki turnieju. Pierwsze miejsce w grupie A zajął bezsprzecznie Tomek P. Drugi był Darek, zaś trzecim miejscem podzielili się Grzesiek i Bogdan. W grupie B z kolei najlepsza okazała się Lidia. Drugie miejsce zajął Grzegorz N., a podium uzupełnił Piotr. Tym samym Grzesiek umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej grupy A sezonu 2018 deblowych turniejów tematycznych. Drugi pozostaje Radek G., a trzeci Mateusz P. Zmian nie było również na czele klasyfikacji grupy B – trzy pierwsze miejsca w tym rankingu zajmują kolejno Emilka, Artur i Marek Ż. (więcej…)

TKS Budowlani oraz Sport Park Budowlani mają przyjemność zaprosić na pierwszy w sezonie halowym turniej deblowy ze zmiennym partnerem. Tradycyjnie w tej porze roku motywem turnieju będzie Halloween – i to już po raz piąty. Zachęcamy zatem wszystkich uczestników do przebierania się za charakterystyczne dla Nocy Duchów postaci czy mroczne kreatury.

Halloweenowy turniej odbędzie się w sobotę, 27 października, w ośrodku tenisowym przy al. Sportowej 1 w Parku Śląskim. Weryfikacja zawodników prowadzona będzie od 12.30, zaś początek gier zaplanowano na 13.00. Rozegrane zostaną cztery podstawowe rundy, przed każdą z których przeprowadzone zostanie losowanie partnerów i przeciwników. Chętni do dalszej gry będą mogli wziąć udział w rundach dodatkowych. (więcej…)

Choć w tym roku początek jesieni astronomicznej wypadał w niedzielę, 23 września (a więc dokładnie pierwszego dnia tej kalendarzowej), to już dzień wcześniej, podczas turnieju deblowego o motywie lat 70. i 80., mocno dała nam się we znaki jeszcze inna jesień – termiczna – przyniósłszy ze sobą chłód, wiatr i deszcz. Ten ostatni, choć ustał na kilka godzin przed rozpoczęciem sobotnich gier, zdążył na tyle skutecznie zalać połowę kortów zewnętrznych, że musiały one zostać wyłączone z użycia. Niską temperaturę próbowało łagodzić nieco słońce, któremu około południa udało się w końcu przebić przez chmury, lecz warunki do gry pozostawały trudne.

W tym kontekście bardzo imponująca była frekwencja podczas sobotniego turnieju – zagrały w nim 43 osoby. Podkreślić należy profesjonalne podejście zawodników do udziału w zawodach, świetne przygotowanie oraz sportową postawę. Jak zawsze zresztą, wykazali się ambicją i nieustępliwością, a pomimo niesprzyjających warunków rozegrali turniej na wysokim poziomie intensywności. Wspaniała była również oprawa muzyczna – wśród utworów z lat 70. i 80. Każdy mógł usłyszeć swoje ulubione kawałki. (więcej…)